Sulík, Mojsejová, Matovič a 99% na hrad!

Autor: Marek Maďarič | 31.1.2012 o 10:57 | (upravené 31.1.2012 o 11:05) Karma článku: 11,75 | Prečítané:  22523x

S novými stranami máme skúsenosti. Ak sa im podarilo dostať na krídlach „novosti" a veľkých sľubov do vlády, za jedno obdobie stihli ľudí sklamať natoľko, že buď zanikli (SOP, ANO) alebo výrazne stratili (SaS). Tentoraz je počet nových strán rekordný a ich krik je taký hlasný, že napriek množstvu sociálno-ekonomických problémov sa hlavnou témou volieb stáva súboj nových a starých strán. V tomto boji majú stáť na jednej strane presluhujúci politici z SDKÚ, KDH, Mostu a Smeru a na druhej noví, čistí, nezaťažení politici z SaS, Obyčajných ľudí, neznáme persóny zo strany 99%, či bulvárne celebrity typu Mojsejová.

Spasitelia prichádzajú

Politika nových strán, ak ju vôbec nazveme politikou, sa vyznačuje nadávaním na súčasný systém. Ale čo ponúkajú? Svoju údajnú čistú minulosť a to, že zabránia politikom kradnúť. Keďže nejde o fazuľky, ale o Slovensko, pozrime sa bližšie, ako je to s niektorými novými stranami a ich čistými, nepresluhujúcimi politikmi.

SaS vo svojom boji s presluhujúcimi politikmi akosi zabúda, že je v koalícii s nimi. A v zápale boja za očistu systému Sulíkovci tiež zabudli, že Gorilu mali v rukách už najmenej dva roky, a nielen o nej mlčali o nej, no vstúpili do koalície s Dzurindom a schválili Bubeníkovú do čela FNM. A ako vážne to myslia v SaS so zmenami na prokuratúre, o tom svedčí srdečný vzťah Sulíka s istým Kočnerom a ich vzájomné poradenstvo pri voľbe generálneho prokurátora.  Takže nad fakt, že sám Sulík je spätý s vysokou politikou už pomaly 10 rokov (začínal ako poradca ministra Mikloša), sa povznesme.

Nadávanie ako program

A poďme k Obyčajným ľuďom Igora Matoviča. Títo sa tvária, že vlastne ani nie sú politici. No práve politikom sa chystajú zabrániť v kradnutí. Nuž, ťažko môžu o sebe tvrdiť kandidáti Obyčajných ľudí ako Palko, Minárik, či Mikoško, že sú novou krvou slovenskej politiky. Ale veď iste, hlavný záchranár je Matovič. Hoci tiež už nie je úplný nováčik a dokázal sa prebojovať až na koaličnú radu. Jeho činnosť sa však zatiaľ obmedzuje hlavne na drzé nadávanie, hanobenie štátneho znaku a sebavedomé tvrdenia, že on jediný je čestný. No zatiaľ sme nepočuli žiadny jeho program pre Slovensko. Nevie vysvetliť, čo chce robiť, okrem toho, že vie auto zaparkovať na prechode a pózovať pred kamerami. Dokonca nedokázal za rok a pol povedať ani to, kto sa ho snažil korumpovať 20 miliónmi eur.

Za záchrankyňu Slovenska sa pasuje aj Nora Mojsejová. Jej schopnosť tárať bez zábran a slovníkom ulice ju robí veľmi blízkou práve Matovičovi. Aj ona sa vie spravodlivo rozhorčiť nad kradnutím politikov. A rovnako vágne je to s jej programom. No možno tu vyťaží niečo zo svojej minulosti, keď táto nová politička svojho času kandidovala za HZDS.

Milionári bojujúci za ľudí

Avšak bezkonkurenčne najväčšími spasiteľmi sú zatiaľ nie veľmi známi kandidáti strany 99%. Rozhodli sa zachrániť takmer všetkých v boji s jedným percentom boháčov a skorumpovaných politikov. V tomto boji však nepohrdli tým, aby boli financovaní milionármi, privatizérmi a obchodníkmi so zbraňami a aby s ich podporou mohli nadávať a sľubovať zmenu v každej reklamnej pauze na Markíze a v JoJ-ke. Keďže napriek tomu ich líderka Dušátková zostáva neznáma, otázky by sa asi mali klásť finančnému pozadiu strany 99%, ktoré má za sebou úzke vzťahy s vládnymi stranami počas obidvoch Dzurindových vlád a vďaka nim aj privatizáciu štátneho majetku, obchodovanie s plynom aj so zbraňami a množstvo iných vyvolených aktivít, o ktorých sa 99 percentám ľudí ani nesníva.

Takže, toto sú najhlasnejší a najsľubnejší záchrancovia Slovenska v boji s presluhujúcimi politikmi. Toto sú tí noví a čistí. Toto je nová politická garnitúra. Nuž, ďakujem pekne, ak má Slovensko riadiť Matovič, Sulík, Mojsejová a obchodníci zo strany 99%.  V porovnaní s nimi sa aj odchádzajúci zlepenec javí byť oázou šťastia a stability.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ľudia sa postavili developerovi. Nechcú ďalšie obchody

Pred 15 rokmi ľudia tlieskali nákupným centrám. Dnes už nie, tvrdí investor.


Už ste čítali?