Niekto hrabe nohami, niekto rukami

Autor: Marek Maďarič | 5.2.2012 o 18:36 | Karma článku: 12,05 | Prečítané:  20141x

Kandidát strany 99% Pavol Pavlík nešetril v diskusii televízie Markíza Na telo nikoho. Všetci politici podľa neho klamú a kradnú. Keď sa proti tomu ohradil vedľa neho sediaci František Mikloško, schytal to aj on. A svoje som dostal aj ja, keď moderátorka Puškárová citovala Pavlíkovi z môjho blogu nasledovnú vetu: „Otázky by sa asi mali klásť finančnému pozadiu strany 99%, ktoré má za sebou úzke vzťahy s vládnymi stranami počas obidvoch Dzurindových vlád a vďaka nim aj privatizáciu štátneho majetku, obchodovanie s plynom aj so zbraňami..."

Zaskočený Pavlík reagoval najprv agresívnym spôsobom, že Marek Maďarič by mal ticho stáť v kúte a hrabať nohami. Na Puškárovej naliehanie, aby na to reagoval, povedal, že klamem. Reagovať teda musím ja. A budem konkrétnejší, čo som mal na mysli vetou o vzťahoch pozadia strany 99% s obdobím Dzurindových vlád.

 

Na pravú mieru však musím hneď uviesť, že nejde len o pozadie, ale aj o popredie 99%. Mal som totiž na mysli predovšetkým pánov Pavla Weissa, to je skôr pozadie strany a jeho syna Ivana Weissa, to je aj popredie, keďže kandiduje za 99% na štvrtom mieste. Na zozname kandidátov je uvedené, že Ivan Weiss má 39 rokov. Keď sa pozrieme do histórie nášho najväčšieho podniku SPP, zistíme, že po voľbách v roku 1998 sa stal jeho riaditeľom pre stratégiu vtedy len 25 ročný Ivan Weiss. Dobrý štart do života. Kto by sa nechcel takmer hneď po absolvovaní vysokej školy stať členom vedenia SPP. Vtedy samozrejme išlo ešte o štátny podnik a o dobu, keď boli do takýchto funkcií dosadzovaní nominanti aktuálnych vládnych strán. Možno je to náhoda, ale vrabce si čvirikajú, že rodina Weissovcov mala blízko k bývalej SDĽ.

 

Z našej zlatej sliepky SPP tento kandidát a sponzor strany 99% ťažil aj po svojom odchode z funkcie riaditeľa. Založil si svoj vlastný podnik na distribúciu plynu. Plyn odoberal z SPP a predával ho občanom Levíc za pomerne vysokú cenu. Vtip je v tom, že za plyn z SPP niekoľko rokov neplatil a dodnes v tejto veci prebieha súdne konanie.

 

Nie je žiadnym štátnym tajomstvom, že jeho otec Pavel Weiss, čiže pozadie strany 99%, podniká aj v oblasti zbrojárstva. Jeho firma Delta Defence sprivatizovala v roku 2006, ešte za druhej Dzurindovej vlády, Vojenský opravárenský podnik v Prešove. Ako ho sprivatizovala a či výhodne, to neviem, pretože zverejnená nebola ani cena, ani podmienky. A napokon, nie je bez zaujímavosti, že táto firma zabezpečuje subdodávky britskému BAE Systems do projektu MOKYS. Ten nedávno vytiahla na svetlo sveta premiérka Radičová ako podozrivý a zrelý na prešetrenie.

 

Nuž toľko ku konkretizácií otázok zrelých na odpoveď strany 99%, ktorá je pohoršená z kradnutia politikov a im blízkych firiem a milionárov. A teraz odchádzam hrabať nohami do kúta, kam ma poslal pán Pavlík. Niekto hrabe nohami a niekto hrabe rukami. A niekto si myslí, že 99 percentám ľudí hrabe.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nekradnite, Boh vás vidí. Ako vyzerali prvé zájazdy po Nežnej revolúcii

Cestovali s paštétami a termoskami a hodiny v autobusoch prespievali. Keď Taliani videli československý autobus, zamykali záchody.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?