OĽaNO a SaS dláždia cestu ešte horším ako sú oni

Autor: Marek Maďarič | 1.9.2016 o 7:35 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  7519x

Po obvineniach poslancov Rajtára a Viskupiča na adresu Ministerstva kultúry, sú určite mnohí presvedčení, že ministerstvo robí obštrukcie voči ich plátku KALI špeciál.

A mnohí určite veria aj tomu, že ministerstvo cenzuruje. Títo samozvaní vyšetrovatelia a sudcovia vychádzajú zrejme z toho, že nezáleží na pravde, ale na tom, ako hlasno kričia.

Dovoľte vecne uviesť, čo urobilo Ministerstvo kultúry vo vzťahu k „časopisu“ KALI špeciál.

OĽaNO, ako vydavateľ, požiadalo ministerstvo kultúry o zaevidovanie periodika s názvom KALI špeciál. Ako postupovalo ministerstvo kultúry? Žiadateľovi okamžite vyhovelo.

Druhý akt. Slovenská pošta sa obrátila na ministerstvo kultúry so žiadosťou o poskytnutie stanoviska, či eviduje periodikum KALI špeciál a či spĺňa zákonom požadované náležitosti .  Ministerstvo do štyroch pracovných dní odpovedalo, že periodická tlač s týmto názvom je registrovaná a že nespĺňa niekoľko zákonom požadovaných náležitostí. Neobsahuje zreteľne uvedený údaj o vydavateľovi, ani dátum vydania a ročník vydávania tlače a ani medzinárodné štandardné číslo ISSN. Vydavateľ si teda zrejme nesplnil svoju zákonnú povinnosť v plnom rozsahu. Nič viac, nič menej. Žiadna obštrukcia, žiadna cenzúra.

A napriek tomu drzé vyjadrenia Rajtára a Viskupiča.

Ako je to možné?! Ako je možné, že si títo poslanci dovolia vznášať lživé obvinenia o spiknutí, obštrukciách a cenzúre?

Je to možné preto, lebo sú obyčajní klamári? Alebo uverili, že oni sú nad zákonom? A že im sú v boji proti vláde dovolené neférové a protizákonné postupy?   

Ak raz pripustíme, že v politickom zápase je dovolené porušovať zákon, napríklad bankové tajomstvo a ešte to označiť za vlastenecký čin, pretože sa ho dopustil asistent opozičného poslanca, potom nás čaká desivá budúcnosť. 

Zdá sa vám, že to nesúvisí s časopisom KALI špeciál? Ale súvisí. Nemať ako vydavateľ v poriadku noviny je možno len lajdáctvo. Neuznať si takúto chybu je už arogancia.  No ešte aj  obviniť ministerstvo kultúry zo spiknutia a cenzúry len preto, lebo takéto pochybenie vecne skonštatuje, to je už brutálny útok v duchu – nám je dovolené všetko a vy držte hubu.  

A prečo o tom píšem? Samozrejme aj preto, lebo chcem obhájiť Ministerstvo kultúry. Ale ešte viac preto, lebo viem, že príklady priťahujú. Dnes OĽaNO a SaS odobrujú porušovanie zákona samovýkladom o vlasteneckom čine. Zajtra to môže byť niekto iný z opozície, kto ich napodobní. Niekto, kto má ešte menej zábran. Ale cestu už má prekliesnenú. A čo potom, keď aj on pomenuje nejaký zo svojich deštruktívnych činov za vlastenecký?  

Preto tvrdím, ak poslanci, ústavní činitelia obhajujú trestný čin ako vlastenectvo, je to ešte horšie ako samotný trestný čin. A ak zastrašujú ministerstvo, že nemôže poskytnúť  vecné stanovisko v otázke svojej pôsobnosti, je to nebezpečnejšie ako nimi vymyslená cenzúra.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Lipšic: Zatýkanie ľudí nie je divadlo, nemožno čakať, že polícia zasiahne každý týždeň

Spochybňovanie spolupracujúcich obvinených považuje za cielené.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Koalícia nám povie, či chce spravodlivosť, alebo pomstu

Lipšic ako prokurátor stále nie je dobrý nápad.


Už ste čítali?